· Eesti Keeles Stories

Mõttetu

Järgnevas jutus esineb eestlasele tundmatuid väljendeid. Arusaamatuste vältimiseks seletan mõned neist lahti.

Mägi on määritud - asi/tegevus on valmis / lõpetatud ( it’s a rap - ing.k)

Pealkiri 2,54 pudulojust tantsivad tualetis. 3,54 pudulojust tantsivad tualetis. Numbrid suurenevad. Higi voolab. Tõuseb auru. Tekivad esimesed kohalikud tulekolded.

"Mägi on määritud", kõlab hüüd. Loomad lõpetavad oma hullumeelse tammumise ja võtavad ritta. "Parem pool", kõlab käsk. "mars...-khm-köh-khm" - peale pisukest piinliku vaikust jätkub lause siiski kätkedes endas nimisõna, mis ütlejal algselt kavas oli öelda (vihje: see nimisõna võiks olla näiteks: "MA-R-S-S!")

Tatsuvad sammud eemalduvad peldikust ja mitu looma jääb lolli ja kangekaelse ilmega väikese luugi äärde seisma.

Seal üritab roheliste tundlatega tulnukas elukaid läbi silmnähtavalt liiga kitsa luugi tagasi rohelisele heinamaale suunata. Selleks on ta küll liig vähese varustuse omanik.

Tema kleepuvad elundid klammerduvad pruunika sõlmilise nöörijupi ümber. Nüüd üritab ta seda ümber ühe looma sõrgade siduda kuid 3,54 lehma äärmiselt hästi kirjeldatav pilk veenab teda, et see tal niipea ei õnnestuks, isegi kui ta teaks kuidas sõlme siduda. Olles endas pettunud võtab ta sae ja teeb loom...tähendab luugi (mis on muide tammepuust nagu ka ülejäänud kosmoselaev)  parajaks.Loomad kõlguvad emotsioone välja näitamata rohelise tasandi poole ja ei tee väljagi, et kulunud köis väga dramaatilisel viisil vastu luugiserva hõõrdub, et viimasel hetkel katkeda. Siiski nöör ei katke kuna see on jutu alla 12 aatastele mõeldud versioon. Niisiis, tulnukas läheb vannituppa ja peseb korralikult, lausa ennastunustavalt juhtiva hambapasta ja harjaga oma luumoodustusi. Seejärel näitab ta üles ülimat tublidust ja kustutab vannitoas tule.

Navigeerides tagasi luugi juurde ei tee tulnukas midagi huvitavat, kuid tema ilme on jätkuvalt ebainimlik silmnähtava orgaaniliste kehaosade puudumise tõttu. Lõpetanud 5 sekundilise teekonna, kasvatab ta 6 sekundi jooksul (kas pole uskumatu saavutus?) oma tundlast (mis ei ole siiski oma nime orgaanilise kõlale vaatmata sellese gruppi kuuluv) traatja, kuid vägagi pehme habeme ning pistab selle oma jala (tal on neid nimelt vaid üks ja seegi on pigem postament) alla ning suikub aastaks ja kaheks kuuks talveunne (Ma ei püüa vihjata, et praegu on talv!).

Olles korralikult välja puhanud jätkab ta oma tähtsat tööd. Ta laseb Pökil (kõhu sisse ehitatav eriline luugiavamismehhanism, mis toetab teooriat, et ka luuvarres võib olla elu) avada luugi ning kerib Mökilt (Jah! Nagu sa arvasidki on see sisseehitatav niidirull) alla meie kuulsusrikka köie. Nöör tirib üles järgmised 2,54 lehma ja ringi algab otsast peale - loomad alustavad diskomuusika rütmist meeletult tantsuvihtumist…

[…]

Ruumist väljub 3,54! lehma.

Back to Index