Xelele (Eesti Keeles)

Leonel Varela: Ma arvan, et me peaksime tegema palju rohkem kunsti vallas, et Sao-Tomelased oleksid rohkem teadlikud. Ma võin öelda, et minu vaatepunktist 65% São-Tomelastest ei tea, mis on kunst. Ma saan seda öelda, nii ma arvan. Loomulikult pole ainult kunstnikud need, kes teavad mis on kunst. Aga mõnikord ma lähen väljakule, et maalida midagi. Ja inimesed hüüatavad: Kärbse-maalija! Kärbse-maalija! See tüüp ei maali midagi. See pole ju midagi.

Alex-Keller Fonseca: See tahad öelda, et midagi on puudu?

Leonel Varela: Midagi on jah puudu.

Alex-Keller Fonseca: See asi ei ole ju koolis?

Leonel Varela: See asi on koolis. Elanikkonna harimises. On vaja kutsuda inimesi ise maalima. Inimesed tänaval. Isegi Palayed. Taksojuhid. Need inimesed. Ma mõtlen, kusiganes on suur vool inimesi. Toome materjalid kohale. Loome stsenaariumi. Isegi toome molbertid. Igaüks müüb oma värki. Pean silmas julgustada inimesi kunsti vastu huvi tundma.


Leonel Varela: Mulle tõesti meeldisid Nezo tööd. Siis tuleb Malé. Isegi Guilherme maalid. Isegi René. Jesus. Julio samuti.

Alex-Keller Fonseca: See tähendab, et kõik nad?

Leonel Varela: Jah. Paistab räägin sinuga ka! Olen näinud mitmeid Sinu töid, et ma olin lausa üllatunud. See on Alex kurat, juba jõudnud tasemele. Jah! Sa oled hea!

Alex-Keller Fonseca: Kui võiksid jätta ühe sõnumi oma kunsti kohta, siis mis see oleks?

Leonel Varela: Tavaliselt kunsti Sao Tome ja määratletud ainult ühe keskuse poolt. Ainult ühe. See ja midagi, mis ei tohiks juhtuda üheski riigis. Riigis kunsti tuleks laiendada. Tuleks laiendada kõigile kunstnikele, kõikidesse kohtadesse. See oleks õige kunsti arendamine.


CGI: Hiiumaa-suurusel Sao Tome ja Principe saare-riigis toob kohalik ilu kokku 13 inimest, kelle maale inspireerib saare-elu igapeav. See on lugu kunstnikest. Mama Aafrika poe tagaruumis seisab Alex Keller oma molbert ja tööriistad — ja see pood on ka üks kunstnike lemmik kohtumispaiku.


Poiss: Vaata seda kotti siin. Ja see kott siin? Vaata?

Poiss: Ja see kott siin?

Väike poiss kõnnib mööda poodi ringi uurides ühte ja teis kotti, et suurele õele näidata. Kuid tüdruk vaatab hinnalipikuid ning nad lahkuvad kotita.


Brasiilia Saatkond

Alex-Keller Fonseca: See on veel üks, mis juba on näituselt. Ja see on veel teine.

Asjur: Ilusad tööd. Need on need kaks lõuendit, mis sa tegid? Hingega keskel? Nagu kaks maali koos?

Alex-Keller Fonseca: Jah, seal on kaks lõuendit koos.

Näeme Montaazi Alex-Keller Fonseca maalide Guilherme de Carvalho muusikaga.


Euritce Pires Barjona: Probleem on sellest, et te mehed võtate tõsiselt ainult teiste meeste arvamust -- ja seega pean mina ennast ise kaitsma.

Catita Dias: Kui naised tõusta üle oma juhtide tasemel tööd ma teen ei ole mingit juuksed. Sa pead lits kohal. Valmis! Räägin tõsiselt. Üks asi, mis häirib piisavalt nt kui naine ütleb, et ta otsib võrdsed õigused. Selle asemel, et võrdsed õigused talle, et mees peaks olema

Catita Dias: .. Kuule... Kõigepealt räägin mina, siis räägid sina! ..Sest mehel peab olema üks naine täiesti nõus, et õigel mehel peab olema üks naine nagu peaks olema igal naisel ainult üks mees.

Euritce Pires Barjona: Me rääkisime pilt ta maali, mis ütleb, naised täna ronida selle mehe pea. No ja nii pilt ütleb? Ja ta on mees, et maalida oma otsmik maha. ma ütlesin talle ei. Ja ei sea kahtluse alla, et naised on tõustes mehi ei ole. Nad ütlevad, et ei ole demokraatia ja õigused, mis on võrdsed. Aga õigusi ei ole võrdsed. Mõned asjad ei ole võrdsed. See, mida me arutasime.

Alex-Keller Fonseca: Nad ütlevad need, kes on liiga palju ja ei kuulu värvi ja õige, aga ma ei tea. Kui juhtub, EPA ja ei ta mind keppida, vaid tema. Ja valmis. Ta on määrdumise teda. Ta teab, et ..

Euritce Pires Barjona: Ema ütleb, iga on tavaliselt oma kraami.

Alex-Keller Fonseca: No näed!

Euritce Pires Barjona: Pole mõttet üritada sind peatada. Mu ema räägib nii: ei ole väärt kahju ma vältida …

Catita Dias: Ma ei taha, et ma olen ainus vastus meestele. Ma olen ka mõelnud olete. Kui ma ütlen, et naine on üle .. Selles kummi up .. sest tema ja ta pea üle otsaesise, ja mitte? Ma ei viita ainult mehed. Võin ka teha see lihtsalt naised. Miks on mehed, kes on juba hästi peal siin.

Alex-Keller Fonseca: Vau! Ohsa!

Tüdruk: Mis on?

Alex-Keller Fonseca: Alright! Tulekahju et lits mees! See asi peab olema peatatud nii hästi! EPA, Kris, foto vitt. Võrsed nüüd!Liikumist. Ole vait, kuule!

Tüdruk: Kuule!

Alex-Keller Fonseca: See on ilus! Siin onu ei teadnud, ei ole! XE! Onu ei tea kuidas? Onu ei tea kuidas? Mul on eriline tool siin sulle poseerimiseks. Kas pole?Tõsiselt. Bué on turvaline. Sa ei taha teha seda ruumi?

Tüdruk: Ma ei tea...

Alex-Keller Fonseca: Mitte täna. Mitte täna.

Tüdruk: Kuidas siis?

Alex-Keller Fonseca: Mõni teine päev. Siin siin öelda Tohu.

Tüdruk: Ei ole siin, ma elan seal kaugel!

Alex-Keller Fonseca: Ma räägin see ruum on siin, kus ma maalin.

Tüdruk: Sa maalid siin?

Alex-Keller Fonseca: Siin. Näe Goody seal. Ta on mu kaitseingel. Haaras mind. Tule siia mees!

Tüdruk: Ma ütlesin neile, et ma olen rase?

Alex-Keller Fonseca: Ta nägi sind.

Tüdruk: Kuidas sa näed mind?

Alex-Keller Fonseca: Noh, rase.

Tüdruk: Misasja?!

Alex-Keller Fonseca: Need kaks seal rääkisid!

Tüdruk: Ei, see on Zulmira!

Alex-Keller Fonseca: Nii et te olete kaksikud?

Tüdruk: Ta näeb välja nagu mina! Ah!


Euritce Pires Barjona: Sa tuled Sao Tomele ja ütled mulle, et ma ei oska tantsida?

Alex-Keller Fonseca: Vaata seal, mitu korda sama minna ..

Euritce Pires Barjona: Ma ei tea ..

Alex-Keller Fonseca: Euroopas on tantsukoolid, tead seda?

Euritce Pires Barjona: Hei, ei! Kris ei oska tantsida! Lisaks tuleb veel ütlema, et mina ei oska tantsida! Minu arvates on see väga naljakas. Kris ütles, sa ei saa olla. Ei oska tantsida …

Alex-Keller Fonseca: Teie kohtumine on väga magus, väga hea. Või kuidas Kris?

Euritce Pires Barjona: Tantsime, ma ei ole väsinud. Aga sa ei oska ju tantsida, selles on asi!


Leonel Varela: Valitsus ise peaks looma stsenaarium. Loo kunstikoolis siinsamas São Tomé. Sao Tome puudub kunstikoolis. Kui João Carlos või Malé, kes on rohkem ruumi ja mõnikord isegi julgustab inimesi seminari või kes kutsub. Nii! Aga seal pidi olema Kaunite Kunstide Kooli inimeste jaoks. Rääkida Equity Võin ainult rääkida pärand ja üks asi, mida ma armastan rohkem kui oma riista. Ja Tchiloli, Tchiloli brändi mind palju. Ma mõtlen, et ma armastan Tchiloli, eri stsenaariume.

Alex-Keller Fonseca: Meil on Puita, Ússua, Socopé?

Leonel Varela: Jah, kuid Tchiloli puudutab mind rohkem.

Telefon heliseb.

Leonel Varela: Jesus. Tere, Jesus!

Alex-Keller Fonseca: Huvitav.

Leonel Varela: Ma olen siin. Kris ja Alex on ka siin minu majas. Alusta oma maha puhastamist. Jah, sest nad on tulemas, et su maja segi ajada. Niisiis oota, nad tulevad-tulevad varsti. Ya, OK, kuni praeguseni.


Jesus Quaresma: Esimene näitus , mis ma tegin, inimesed olid üllatunud. See ja mida? Sao eksootilisi asju. On inimesi, kes ei ole harjunud kunst . Siis nad hakkasid ütlema, et see ja see ? Labidas kühveldada see ja ei midagi ! Suurim väljakutse ja aktsepteerimine. Aktsepteerimine .

Jesus Quaresma: Näiteks ma seda tööd teha. Mulle meeldib see töö. See töö inspireerib mind . Ma tahan seda teha. Isegi kuiklient tuleb ja ütleb. Oih , ma quérria üks palaye. Ma mõtlen, et ei, see on Palaye . Kui soovite , võite tellida palaye ja ma teen selle palaye teile. Isegi juhul, kui isik ei ole nõus , siis ma ei hooli. See on see, mida ma tahan teha ja lõpp-punkt on läbi! Nii, ja ma arvan, kunsti ja siin kohapeal siin.

Jesus Quaresma: Olen töötanud palju on Puita. Puita ja... Karneval, meie tüüpiline karneval. Ja see on üks asi, mida inimesed unustavad. Nad sisenevad Brasiilia maailma, ei tea. Ja nad unustavad meie tüüpiline karneval. Mis on 3 või 4 inimesele, kes mängivad kitarri, laulab traditsioonilisi laule. Saab mängida. Nii..

Alex-Keller Fonseca: Seda nimetatakse "Trundo", kas mul on õigus?

Jesus Quaresma: Jah, Trundo.

Alex-Keller Fonseca: trundo Ja sel juhul dialekt , on karneval?

Jesus Quaresma: Carnival, jah .

Catita Dias: Ja mida ma rääkisin eile umbes harida meie rahvastiku nt.

Jesus Quaresma: Mhmh .

Catita Dias: Ja ei näita kutsuda. Sest nad ei ole seda vormi ei ole, et kogu asi puudu tingimustel.

Alex-Keller Fonseca: Ya ya ya .

Catita Dias: Aga me tegime sedaväljakule . Või vähemaltturg seal maalida turul ka kogu elanikkonna isegi olemas 15 või 10 inimest negatiivse kriitika vaid 100 ümber kriitika , hea kraam . Seal on suur liikumine .

Alex-Keller Fonseca: Vaata, see on tõsi, et kriitika, isegi kui me arendame teatud asju.

Catita Dias: See saab olema uskumatu asi. Algatus on nii. Maalivad kõik kunstnikud ja midagi keegi ei ole veel tehtud ei ole ajakirjanik Sao Tome

Jesus Quaresma: Ei, ei .

Catita Dias: Keegi tegi. Kui me tunginud Cococo turul. Seda elanikkonna kõik, mis olemas on.

Jesus Quaresma: Mhmh. Mhmh. Loob rohkem mõju.

Catita Dias: Ja iga kunstnik maalidanurgas. Teeme ühe asja .. See on uskumatu. Ma kordan . See on uskumatu.


Alex-Keller Fonseca: Ah, sa oled tööl? Hea siis. Hea. Ya, ya. Aitäh, oleme hästi. Olgu. Koos igavesti. Kuule sõber. Sa kardad kaamera, eh?

Alex paneb raske klaasi Mama Africa poe tagaruumis maha.

Alex-Keller Fonseca: Oh.


Brasiilia Saatkond

Asjur: Ma tahan näha, kuhu ma lähen, televisioonis. Nuga pildid. Said aru? Ükski riskipositsioon, sest kokkupuudet ei ole paigaldatud. Aga sinu. Teie foto. Isegi. Said aru? Oma õppekava läbimisel. Ma ei taha teha nagu Cristiano tehtud. Cristiano asemel, et anda mulle, et ta läks ise ta üksi. Midagi koopiad ja salvestatakse. Aga poe. Doc. See. RTF sul lõpuks see politseinik. Poe doc. Et näha, kas. Avab doc siin või mitte. Saab. Doc ainult. Kuule on võita uuesti. Kui avate faili, salvestada telk. Doc. Kui on probleem. Poe otsene email, kui vaja. Kopeeri see. Ründajad minu jaoks. Siis ma ei kopeeri email ja juba avatud.

— Curriculum vitae


Francisco Julio: On daam korv peas ja on ..

Alex-Keller Fonseca: Palmivein?

Francisco Julio: Ei, see on palmiõli. Palmiõli. Kui oled kala. Siis on meil puuvilju. Leib. Saoteme. Ja kui me järeldada, me segame kõik. Ja roog tüüpiline Sao Tome ja Principe. Rääkides Palayedest. See on midagi, mis tundub väga vana. Täna me räägime supermarketitest ja ei tea millest veel. Ja kui see jätkub see siin, ma tahan seda kaovad. See ja kultuur. See kultuur. Selles kultuuris, sest teine pool, kus sa enam ei korja see üles. Ah, ei korja see üles. See tähendab, see on kultuur mida me peame säilitama. Nii et ma tõesti meeldib maalida palaye. Ma maalin neid palju armastust. Mitte selles mõttes, kurbus, sest ma Hago seda pingutust või tunne või mis. Aga üks asi, mis avalikustamise see säilinud.


Kris Haamer: Siin ei ole mootorrattaid?

Tüdruk: Ei, siin ei ole.

Dio Lima esitleb Palajeesid oma töödes, kuid see on esimene kord, kui ta neist ühega räägib

Palaye: Kala ja Mamba väga oluline. Ta on väga hea kala. See on väga hästi keedetud.

Dio Lima: Ma olen siin, et näidata teile, mida ma teen. Elab reaalsus, mida ma teen. Naised ja vaesus. Kuna osa meie kultuurist.Kultuuri inimesed. Kes on see, et see on kõige elementaarsem gamada. Kes Ma tantsin Kongo näiteks kes läheb Socopé kes läheb Tchiloli. Et meie kultuur. Väljendades naist. Milline on meie ema. See on meie kultuuri. Ta on osa meie kultuurile. Üldiselt Palaye läheb paljajalu kilomeetrit ja kilomeetrit. Ja see, mida ma pilti siit. Nii palju ohverdama. Raxado suu või jala gravana tegemist ohverdama. Nad on toidu oma elu. Ma arvan, et see on natuke modernsus. Kuna see võtab naine teha kaussi, kas pole? Ja siis ei viib süvendisse. Minu pärand ja mu süda.Naine mulle meeldib. Ja mis Jumal mulle andis. Ja see, mis on minu peas. Püüan avalikustada, et inimesed tunneksid, et ma olen elus ja ma olen siin, et näidata teile, kes ma olen.


Olie Ribeiro: Pealkiri see pilt räägib pool süvendisse. Pidu Trough on umbes Palaye. Palaye ja meie ema ei ole? Aafrika ema. See on pistmist raskustes, mis neil läbida. Päevast päeva, et kasvatada oma lapsi. Desarriscando ühe igapäevase leiva eest ülalpidamiseks oma lastele. Ilma abita abikaasa. Ta isegi isa, ema ise.

Olie Ribeiro: Aafrika naised, kuidas nad elavad. Raskusi nad läbima. Selleks, et tõsta oma lapsed teenivad leiba. Et anda oma lastele hariduse, tervishoiu, toitumise ilma abita oma mehele.

Dio Lima: Ta alustas joonistamist ja seal ma nägin seda ühes suunas ja ütles, et miks ei maali. Oops, me juba on, sest ma olen kunstnik ja võttes sõbranna ja kunstnik Sao Tome ja kõike ma tahan siis oli ..


Catita Dias: Mis värvid ei ole. Aga kes maalib värvi, kui ma hakkas mängima, jah, jah.

Alex-Keller Fonseca: Aga ma räägin, mida kaugemale sa ilma keegi, kui isik ei ole enam perekonda sel juhul? Sugulased, tead seda?

Catita Dias: Isegi kui maalikunstnik? Ei, ei. Mul on sugulasi, kes on kunstnikud, ei. Aga see on nagu muusik. Pärineb kunst, mis mulle meeldib ka. Ka phaco muusika. Tegin muusika. Näidendis on isegi rohkem inspiratsiooni ja mida puudutab mind. Mida ma tahan teha. Mida ma tunnen head teed.

Alex-Keller Fonseca: Ma mõtlen, et muusika inspireerib sind ka.

Catita Dias: Maalikunsti mõistes? Jah, jah. Paneb.

Kris Haamer: Ja see viimane töö nad on siin maalima nüüd. Mis on mõiste, mis on lugu, sest see pilt?

Catita Dias: See pilt on umbes kaugusel .. Perekonna näha aega. Kas pole?

Kris Haamer: Et näha mis kell on?

Catita Dias: Lõpeta jälgimine aega. On neid peresid korda tulla üks kivide ja on nii ikka. Ei näe keegi uus tuleb. Et näha asju, mis on selles piirkonnas. Aga on asju, mida nad näevad mõtlemine ja mõtlesin, kaugemale, kui nad tulevad. Ja mida see pilt tööd. See on aeg näha.


Boca De Inferno

Euritce Pires Barjona: Ah ah ah! Lükka natuke, see oli hea! Ah!


Suure Sekkumise plaanid ei realiseeru, kuid kunstnikud võtavad sündmused õpetada lastele CACAU ringlussevõtu kunsti kaudu.


João Carlos da Silva: Mitte siin. Siin ei filmi midagi. Toas ei tulista midagi. Mitte siin. Aru saad, mida ma räägin?

Kris Haamer: Miks mitte?

João Carlos da Silva: Siin ei ole tööd. Strip masin siin. Siin ei tulista midagi. Ma räägin sulle. Siin ei tulista. Viib mind see palun. See masin siin.

Kris Haamer: Oota, oota.

João Carlos da Silva: Kao välja. Oota oota mida põrgut. Tule la. Te mõistate seda väga hästi, mida ma räägin. Tule la. Hei, turvamees. See härrasmees ei filmi siin midagi, mitte midagi sees. Ta hästi? See härrasmees ei filmivad midagi siin. Tule la. Ai, ai filme. Võrsed sinna.

Kris Haamer: Mis on ..

João Carlos da Silva: Mida kuradit? Siin ei filmi!


Jesus & Julius mängib kitarri CACAU ruumides. Pildil Alex-Keller Fonseca ja Rasta-Fa ja mõned noored loovad kunsti taaskasutatud materjalides, traadist ja kividest.


Miguel Angel: Ma olen loov tänapäeval tõttu raskustes. Probleeme, sest ma olen tahtnud teha midagi ja ei ole piisavalt materjali. Ja nii pingutust. Cryo moel avastada viisil. Ja see on toonud mu töö. Ma tunnen, et olen elus. See on anuv. See on väga oluline. Need on küsimused, mis on siin. Sest elu tundub rahuldav isegi midagi nii illusorio sama. Midagi nii illusorio. Me sööme, me elame iga päev. Me jätsime poole, kuid seal on alati lõhe. Me täidame, et mitte kunagi muutub. Meil on väga oluline ja seda. Kes tahavad teha midagi. Aga jalad kõndida. See on lühike samm.Jalg ja lühike. Kust sa tuled ja kuhu ma lõpetama. Kõik elavad. Eluaegne satisfactoria tundub illusioon. Raskused ja hea osa. Sest …

Kris Haamer: Väljakutse?

Miguel Angel: Mhmh. See on suur väljakutse. Ja elu on alati nii. Ja kui raske see mees ennast leida. Just praegu meie unistus, sest valu. Me ei saa aga minna kaugemale. Me saame seda rahulolematust. See valu. Püüdke ette kujutada, kuidas see oleks.


Me läheme lõunasse, Angolarese linn, kus elavad Nelito Pereira ja Nezo. Bulawe muusika mängib taustal. Pildid Alex ja ema lastega jooksul Hiace. Pilt emalt noore Alex umbes mainet naist aknas.


Alex-Keller Fonseca: Aga auto sul on, ja ütlema oma auto ja ei?

Nelito Pereira: On. On ühistranspordi siin ministeeriumis … mis seos Angolares. Minu töödes püüan edasi anda rohkem .. ja positiivne külg inimestele. See roheline, mis meil siin on. Danco Kongo siin Angolarese linnas eristub paljus Danco Congost pealinnas. Siis veel Quina-so, Bulawe.


Alex-Keller Fonseca: Riik räägib sellest, teha žest?

Nezo: Aga mitte piisavalt. Kuna täpne ja kaasata kogu ühiskond São Tomé. Ettevõtjad. Kodanikuühiskonnaga. Miks? Miks ja peab riigi keskne õigus.Õiguse eestkoste näiteks. Mida võimaldab ettevõtjate osalemine seda tüüpi tegevusi.Riigilõiv luuakse erand, kasu iga ettevõtja sobivust seoses tema osalemisega iga spordi-või kultuurisündmus. Ja peab olema iga päev tulema valida igasuguse kultuurilise tegevuse strateegia. Brasiilia müüb väga art. Ja tuluallikas Brasiilia. Kuuba, näiteks. Kes ei tea Chachacha, Salsa, poeg? Ja mitte? Ja ka toode, mida saab müüa. Täna muusika on ka osa tööstuses. Ja tööstus, mis müüb. Me maalitud ka teistele inimestele. Sa mõtled et ühendus on olemas, ja mitte? On vastastikmõju kunstnik, mis toodab rohkem avalik. Ja me identiteedi loomise tasandil kunsti. Kas pole? Ja teekond väga vähesed inimesed. On väga vähe seotud dokumendiga kunstnikud, kes olid enne meid. Aga me teeme oma osa.

Telefon heliseb.

Nezo: Guilherme. Halloo, Guilherme. Oota, kuidas? Ma helistan sulle, sa ei tea … Ma helistasin, sa ei näe telefoni kõne? See on eile. Ma helistasin eile. Ya, ok fine. Ei, ma ei hiljem. Jah, ma tean, et see on 21 päeva.Käivitada kettalt. Ya.


Music by Guilherme de Carvalho liigutav vabastamist tema kettaruumi Cocoa.

Guilherme Carvalho: Ma ei saa öelda, lõpetades vaesuse elada täiesti õnnelik. Ja noh, meil kõigil on kodus. Ja mitte? Milline on minimaalne meil peaks olema. Ja väärt, kas pole? Võibolla see on es … ärkama ja vaata seda oma suurima õnne.


Näitus päev saabunud. Õhtul.Alex-Keller paluti esitada selle näituse Angola pealinn Luanda. Luanda andis Alex-Keller intervjuus kaks telejaama — see on koht, kus me näitame neile niipea, kui teil õnnestub saada materjali.

Lapsed: Näita, näita mulle!

Oleme Lissabonis koos Alex-Keller Fonseca ja tema isaga.

Alex-Keller Fonseca: Tegelikult minu elu ja ilming mõtted ringlevad mu meelt. Läbi minu tööd ma kavatsen väljendada igapäevases ja taassündi Aafrika ema. Koos kõigi oma kannatuste ja ebakindlust, mille traditsioonid kajastub uue maailma laste kaudu.

Laps: Zandindin-zandandandan ja canaééé ..